Sistem Araçları

Faronics

1996 yılında kurulmuş olan Faronics var olan bilişim altyapı yatırımlarının verimliliğini arttırarak işletme maliyetlerini düşüren çözümler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Kanada merkezli şirket 150 ülkede, 8 milyondan fazla kullanıcıya çok katmanlı güvenlik çözümleri sağlamaktadır. Faronics çözümleri çok kullanıcılı ortamların yönetimi, basitliği ve güvenliği üzerine odaklanmıştır.

Bilişim teknolojilerinin karşı karşıya kaldığı tehditlerin artması ve karmaşık hale gelmesiyle güvenliği sağlamak için tek bir çözüm üzerinde yoğunlaşmak çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Çok katmanlı güvenlik, bilişim profesyonellerini ileride ortaya çıkabilecek muhtemel sorunlardan koruyarak işletme maliyetlerini düşürmektedir.

•    Faronics Anti-Executable tanımlanmamış, tehlikeli olabilecek  yazılımların çalıştırılmasını engelleyerek iş istasyonlarını istenmeyen yazılımlardan korur.
•    Faronics Deep Freeze, iş istasyonunu sadece yeniden başlatarak sistemin ilk kurulduğu sorunsuz zamana dönüşünü sağlar.
•    Faronics Insight basit bir öğretmen konsoluyla öğrencilerin internette gezinerek veya çevirim içi oyunlar oynayarak ilgilerinin dağılmasını engeller.
•    Faronics Power Save Enterprise verimlilikten ödün vermeden %50’ye varan enerji tasarrufu sağlar.
•    Faronics System Profiler Enterprise kurum içerisindeki sistemlerde hangi yazılım ve donanımların bulunduğunu takip eder.
•    Faronics WinSelect Enterprise sisteme dahil bilgisayarların amacına uygun kullanıldığından emin olur.

winrar

WinRar

WinRAR içerisinde bulundurduğu pek çok fonksiyonla dosyalarınızı arşivlemeye ve sıkıştırmaya yarayan, yaratmış olduğunuz bu arşivleri organize ederek yönetilebilirliklerini sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır.

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen WinRAR, ilk defa 1993 yılında piyasaya çıkmış ve sürekli geliştirdiği teknolojisiyle en popüler arşiv ve sıkıştırma yazılımı haline gelmiştir. Teknolojisini sürekli yenileyerek gittikçe arşiv boyutlarını daha da küçülten WinRAR bu özelliğiyle rakiplerinden daha hızlı ve daha verimli arşivler üreterek depolama alanından, taşıma maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlar.

RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z ve 7-Zip gibi popüler sıkıştırma formatlarını destekleyen WinRAR, video ve müzik gibi çoklu ortam dosyalarında, nesne kütüphanelerinde ve yürütülebilir dosyalarda bile daha yüksek performans almanıza yardımcı olur. Ayrıca çoklu ortam dosyalarını otomatik olarak tanımlayarak dosya formatına göre en uygun sıkıştırma ayarlarını uygulayarak kolay ve etkili şekilde arşivler oluşturmanızı sağlar.

WinRAR’la birlikte arşivleri parçalara ayırabilirsiniz. Bu bölünmüş arşivlerin farklı sürücülerde saklanmasından, internet üzerinden paylaşımına kadar büyük kolaylıklar sağlayan bir özelliktir.

İnternet üzerinden dosya göndermek için de WinRAR son derece kullanışlı ve güvenlidir.128-bit parola şifreleme ve onaylanmış imza teknolojisiyle dosya gönderimlerinde dosyalarınızın güvende olduğunu bilerek içinizin rahat etmesini sağlar.

WinRAR bir paylaşımlı yazılım, yani sharewaredir. Bu programı kullanmadan önce 40 gün boyunca, tamamen ücretsiz olarak, WinRAR’ı deneyebileceğiniz anlamına gelir.

WinRAR lisansı 50’den fazla dilde Windows, Linux, Mac OS gibi işletim sistemleri için mevcuttur. Birden çok lisans satın almışsanız, bunları kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde, farklı dil ve işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Yani her bil dil için veya işletim sistemi için farklı bir lisans almanız gerekmemektedir.