Mobil Uygulama Geliştirme Araçları

Sencha

Dünya çapında 2 milyondan fazla uygulama geliştirici müşterisi ile Sencha, büyük ölçekli kurumlar ve bağımsız  uygulama geliştiriciler için dünyanın önde gelen açık kaynak kodlu internet uygulama altyapı ve araçları sağlayıcısıdır. Masaüstü ve taşınabilir cihazlar için 
uygulamaların tasarımı, geliştirilmesi ve kullanılmasına yardımcı olmak için gerekli altyapı ve araçları sunar.

Sencha ürün ve hizmetleri ortak çalışmaya dayalı işleri son derece kolaylaştırdığı için Fortune 100 şirketlerinin yarısından fazlası dahil, binlerce kurumsal müşteri en önemli şirket içi ve dışı uygulamalarını geliştirmek için Sencha teknolojilerine güvenmektedir. Gartner tarafından iki yıl üst üste “Vizyoner Şirket” seçilmiştir ve aynı zamanda kar amacı gütmeyen ve açık kaynak kodlu projeleri desteklemek için kurulan Sencha Labs vakfının da kurucusudur.

• Sencha yazılım geliştirme kitleriyle tüm tarayıcılarda çalışan kaliteli ve birbirine uyumlu çözümler.
• Tescilli platformlara bağımlı kalmadan zengin uygulama geliştirme kapasitesinde açık standartların kullanımı.
• Masaüstü ve mobil yazılım geliştirme kitleri ile kişiselleştirilebilir kullanıcı ara yüzü.
• Sağlam ve güvenilir Sencha mimarisiyle istemci uygulamaları için esnek geliştirme stratejisi.

Sencha masaüstü ve mobil cihazlarınıza yönelik  inanılmaz uygulamaların tasarlanması, geliştirilmesi ve uygulamaya konmasında  size yardımcı olacak framework ve araçlar sağlar.
HTML5 ve bununla ilgili teknolojiler tarayıcıyı birinci sınıf bir uygulama platformu haline dönüştürmüştür. Lokal olarak yapılandırılmış bellek, zengin medya ve derin cihaz erişimi günümüz tarayıcılarının sunduğu yeni olanaklardan sadece birkaçı olup web kanalıyla ulaştırılan uygulama olanaklarını daha da genişletmektedir. 
Sencha 2008’den bu yana, masaüstü ve mobil cihazlarda hassaslık ve başarıyla çalışan ve hayret uyandıran çapraz platform web uygulamalarını oluşturmada şirketlere güç veren yazılım, destek ve hizmetleri sunmaktadır. HTML5 alanında lider olarak saygınlık kazanmış olan Sencha,  Gartner tarafından verilen “Visionary” konumuna/ödülüne iki yıl üst üste layık görülmüştür. Dünya çapındaki pek çok şirketin çoklu-cihaz uygulama stratejilerini tanımlamada yardımcı olması için aradıkları şirketin Sencha olmasından büyük gurur duyuyoruz.
HTML5 standartları
HTML5 tabanlı web uygulama çerçeveleriyle geleceğe doğru yol alın ve uygulama gereksinimleriniz için açık standartlardan faydalanın.
Uyarlanabilir UI
Sencha’nın sağladığı yüksek performansa sahip uyarlanabilir SDK tuşları/çubuklarıyla iyi donanımlı kullanıcı tecrübeleri edinebilirsiniz. 
Çapraz-Tarayıcı Sadakati
Müşterileriniz ister IE6’da isterse en son sürüm Chrome’da olsunlar, Sencha SDK’ları ile aynı pixel mükemmelliğinde ara yüze erişmeniz mümkündür.     
Esnek Geliştirme
Sencha müşteri uygulamalarına esnek bir geliştirme stratejisi sunar. Çerçevelerimiz geliştirme sürecini kolaylaştırmayı teminen  veri yönetimi, mantık ve ara yüz elemanları ayırımını yapmaktadır. 

FORTUNE 100’DE YER ALAN ŞİRKETLERİN %50’SİNDEN FAZLASI SENCHA MÜŞTERİLERİDİR (MCKESSON   HSBC   CISCO  GOOGLE  DIRECTV    VISA   SAMSUNG)

HTML5, CSS ve JAVASCRIPT ile inanılmaz uygulamalar oluşturun.
Tasarım
Biz Sencha’da geliştirme ekiplerinin nelerle karşılaşıp nelerle mücadele ettiklerinin pek ala farkındayız. İşte bu yüzden en son HTML5 görsel uygulama mimarı, Sencha Architect’i yarattık.  Sencha Architect ekibinize tek bir entegre ortamdan uygulamaları tasarlama, geliştirme ve uygulamaya koyma imkanı tanımaktadır. Bunun sonucunda tasarımcı ve geliştiriciler inanılmaz uygulamalar yaratırken bir arada çalışabilmektedir.
Geliştirme
İster masaüstü isterseniz mobil kullanıcı ortamları için geliştirme yapıyor olun, Sencha  size tam da sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak uyarlanmış çerçeveler sunar. 
Ext JS ve Sencha GXT çapraz tarayıcı çerçevelerimiz, masaüstü uygulama ortamınıza  yüksek performansa sahip UI tuşlarını/çubuklarını (widgets) ve zengin veri yönetimi kitaplıklarını getirir. 
Sencha Touch ise mobil cihazlara yönelik uygulamalar için sektörün sunduğu ilk HTML5 tabanlı uygulama geliştirme çerçevesidir. Sencha Touch geliştiricilerin günümüzün dokunmatik/dokunmatik ekranlı mobil cihazlarına yönelik web uygulamaları yaratmalarına imkan vererek geo location, local Storage ve CSS3 gibi güçlü HTML5 teknolojilerine kolay erişim olanağı sunar. 
Uygulamaya Koyma 
Uygulamanızı tasarlayıp geliştirdikten sonra sıra uygulamaya koymaya gelir. Sencha.io mobil web uygulamalarını oluşturmada kullanılan eksiksiz bir bulut platformudur. Data, Login, Messages ve Deployment gibi hizmetlerde Sencha.io bulutta paylaşılan tecrübeler yaratmayı kolaylaştırır. 
Sencha’nın sunduğu paketleme çözümleri hem masaüstü hem de mobil cihazlar için hibrid uygulamalar yaratırken de  büyük kolaylık sağlar. Sencha’nın Native Packager ürünü yerel API’lere ve paket sargısına Google Play ve Apple App Store’da dağıtım yapılırken uygulamaların paketlenebilmesi için olanak sağlar.