Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi

Thycotic

Thycotic, kurumsal yapıyı can evinden vurmak maksadıyla ayrıcalıklı hesapları ve artan görev erişimlerini kullanan siber saldırılara karşı kurumları korumaktadır. Thycotic tarafından sunulan uçtan-uca Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi çözümü;

-Sektörde öncü konumda olan Ayrıcalıklı Hesap Güvenliği ve Kullanıcı Şifresi koruma çözümlerini Windows ve UNIX’e yönelik uçnokta güvenliği ve uygulama kontrolü alanında kendini kanıtlamış çözümlerle birleştirir. 

-Kötü amaçlı yazılım tabanlı saldırıların uçnokta ve sunucularda ilerlemesini engelleyerek riski önemli ölçüde düşürür, saldırganın ilk giriş noktasının ötesine geçmesini kısıtlamanın yanı sıra Uzaktan Erişimli Araçların yüklenmesini engeller. 

-Ayrıcalıklı Hesaplara yönelik olarak güvenli bir yetkinlik koruması sağlarken, verimlilik üzerinde herhangi bir olumsuz etki yaratmaksızın günlük faaliyetleri yürüten kullanıcılara ve BT yöneticilerine tanınan ayrıcalıkları kaldırmak ve/veya kısıtlamak suretiyle artan görev erişimlerine sızılmasının önüne geçer.  
 
Thycotic Secret Server, kurumunuzun en değerli bilgi varlıklarını siber saldırılardan ve kurum içerisindeki tehlikelerden korumak üzere oluşturulmuş kapsamlı bir Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi çözümünü sizlere sunmaktadır. Thycotic tarafından sunulan  Secret Server, Application Control (Uygulama Kontrolü), Local Security (Yerel Güvenlik)  ve Security Analysis (Güvenlik Analizi) çözümleri ayrıcalıklı hesapları koruma altına alırken, kurumlara verimliliği sekteye uğratmaksızın işyerinin günlük faaliyetlerini yürüten kullanıcılarla (business users) idari kullanıcılar (administrative users) açısından en az ayrıcalık içeren politikaları uygulayabilme imkanının yanı sıra uygulamaları kontrol etmek suretiyle saldırı yüzeyini olanağı tanımaktadır. 

Söz konusu çözüm, kullanıcılara tanınan yerel birtakım idari ayrıcalıkların (local administrative priviliges) bu kullanıcılardan geri alınması konusunda kurumlara yardımcı olurken  güvenilir uygulamaların gerektirdiği birtakım ayrıcalıklar söz konusu olduğunda bunların sorunsuz bir şekilde artırılmasına olanak vermektedir. Söz konusu çözüm tüm bu ayrıcalık kontrollerini bütünlemek üzere, uçnokta ve sunucularda çalışmasına izin verilen uygulamaların yönetimi ve kontrolü ile kötü niyetli –uygulamaların ortama sızmasını engellemek üzere  tasarlanmış olan birtakım uygulama kontrollerini de beraberinde sunmaktadır.   

Thycotic PAM ürünleri sektördeki diğer güvenlik çözümlerinden farklı olarak, kurulumu en hızlı, kullanımı en kolay, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenilir çözümlerdir, üstelik bu çözümler rekabetçi fiyatlarla sunulmaktadır. Halihazırda dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 7,500’i aşkın kurumun ayrıcalıklı hesap erişimlerini güvence altına almış olan Thycotic çözümleri Fortune 500 listesinde yer alan şirketler tarafından da kullanılmaktadır. Konu PAM koruması olduğunda, yatırımınızın karşılığında alabileceğiniz en büyük değer Thycotic çözümleridir.